tel.: 697 33 88 33 ul. Piwodzka 1, 37-522 Wiązownica

Kosmetologia

Epilacja laserowa

Zadbaj o ciało z Aurum Med

Epilacja laserowa

Dzięki wykorzystaniu najnowszej technologi, zabieg epilacji laserowej jest całkowicie bezbolesny oraz trwały.

Depilacja to uciążliwy problem dla wielu z nas. Niektóre jej metody potrafią być bolesne i wymagają wielokrotnych powtórzeń nie zawsze gwarantujących trwałe efekty. Każdy marzy o skutecznych i bezbolesnych zabiegach, które raz na zawsze uwolnią nas od maszynki do golenia, depilatora czy wosku. Najlepszym sposobem na długotrwałe pozbycie się niechcianych włosków z twarzy i ciała jest epilacja laserem diodowym LINSCAN , która pozwala cieszyć się idealnie gładką skórą przez wiele lat.

Jak działa laser diodowy BTL LINSCAN?

Światło emitowane przez głowicę Lasera LINSCAN oddziałuje jedynie na barwnik znajdujący się we włosach (melaninę). Rozgrzewa go do tego stopnia że mieszek włosowy wraz z cebulka zostają zniszczone. By jednak zabieg ten był skuteczny, włos musi znajdować się w fazie anagenu, czyli wzrostu. Na włoski będące w innej fazie rozwoju światło lasera nie działa i dlatego do kolejnego zabiegu należy odczekać ok. 4-8 tygodni. Jednak już po pierwszej epilacji laserowej widać znaczącą różnicę w redukcji niechcianego owłosienia nawet do 30%. Włos poddany zabiegowi w fazie anagenu po 2-3 tygodniach wykrusza się i nigdy już nie odrośnie. Aby uzyskać w pełni zadowalające efekty zaleca się wykonanie serii zabiegowej składającej się od 6 do 8 sesji.

Jak wygląda zabieg laserem LINSCAN?

Przed rozpoczęciem zabiegu przeprowadzony jest wywiad w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. Następnie dokonuje się oceny typu skóry i koloru owłosienia. Epilacja zazwyczaj może być stosowana na wszystkich partiach skóry, ale skuteczność tej metody w dużej mierze zależy od odcienia karnacji i koloru owłosienia. Inteligentne oprogramowanie oraz automatyczny dobór parametrów dają gwarancję bezpiecznego i skutecznego zabiegu dla każdego typu skóry. Podczas zabiegu klient leży wygodnie na leżance i ma założone okulary ochronne.

Czy epilacja laserowa boli?

W laserze LINSCAN wiązka światła przechodzi przez szklaną głowicę z którą zintegrowany jest system chłodzenia kontaktowego. Ta innowacyjna technologia pozwala schłodzić powierzchnię skóry do temperatury 0 st. C, tak że podczas kontaktu głowicy ze skórą odczuwany jest przyjemny chłód. Stopień odczuwania bólu jest oczywiście sprawą indywidualną jednak dzięki kontaktowemu chłodzeniu możemy go znacznie kontrolować sterując jedynie czasem przyłożenia głowicy do powierzchni poddawanej zabiegowi. Wydłuża to czas sesji jednak komfort naszych klientów jest dla nas bardzo ważny!

Pamiętaj o przeciwwskazaniach!

Zanim zdecydujesz się na zabieg sprawdź czy nie masz żadnych z przeciwwskazań, w końcu chodzi tu o twoje bezpieczeństwo.

 • Ciąża i okres karmienia piersią,
 • Nadwrażliwość na terapię światłem wysokiej mocy,
 • Zmiany nowotworowe, które na skutek impulsów świetlnych
  mogłyby zacząć się powiększać,
 • Skłonność do powstawania bliznowców,
 • Bielactwo,
 • Aktywne infekcje wirusowe i stany zapalne skóry w miejscu zabiegu,
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • Przyjmowanie leków światłouczulających – antydepresanty,
  antybiotyki, leki hormonalne, przeciwbólowe i preparaty zawierające
  re tinol. Zażywanie tych substancji może przyczynić się do
  powstania przebarwień w miejscu zabiegowym,
 • Epilepsja,
 • Intensywna opalenizna,

Przed każda sesją ważne jest odpowiednie przygotowanie

 • W dniu zabiegu włoski zgol maszynką do golenia, a skóra powinna być czysta i pozbawiona wszelkich balsamów,
 • Na tydzień przed zabiegiem odstaw kremy depilujące, zaś na 4 tygodnie przed sesją zaniechaj depilacji woskiem, pastami cukrowymi i wyrywania włosków pęsetą, również zrezygnuj z depilatora,
 • Depilacji laserowej nie wykonujemy na opalonej skórze, dlatego na miesiąc przed zabiegiem ogranicz opalanie się i korzystanie z solarium,
 • W trakcie konsultacji poinformuj osobę wykonującą zabieg o stanie zdrowia oraz zażywanych lekach,
 • Unikaj zabiegów mechanicznych i chemicznych w miejscu poddanym zabiegowi (np. mikrodermabrazja, peelingi mechaniczne, peelingi chemiczne) na 2 tygodnie przed planowaną wizytą,

Jak dbać o skórę po zabiegu?

Zwykle po zabiegu pojawia się rumień na skórze, co jest zjawiskiem naturalnym i świadczy o prawidłowo przeprowadzonym zabiegu. Zaczerwienienie skóry znika samoczynnie po ok. 2-3 godzinach. Łagodne uczucie podobne do poparzenia słonecznego jest wręcz oczekiwane. Zwykle utrzymuje się od 2 do 24 godzin. Na podrażnioną skórę stosuj krem z pantenolem, alantolią bądź z aloesem.

Pamiętaj również o kilku zasadach:

 • Chroń skórę przed promieniami słonecznymi, zakrywając poddaną zabiegowi okolicę lub stosując kremy do opalania z filtrem SPF 50 przez 3 tygodnie od wykonania zabiegi,
 • Nie stosuj kosmetyków i leków mających działanie złuszczające przez 2 tygodnie po zabiegu,
 • Bezpośrednie po zabiegu nie używaj spirytusu, dezodorantów oraz toników z alkoholem,
 • Nie podrażniaj skóry w okolicy zabiegu,
 • Do 2 tygodni od zabiegu rezygnuj z sauny, basenu, jacuzzi i aktywności fizycznej,
 • Od momentu rozpoczęcia zabiegów włosów nie należy wyrywać – można je golić i ścinać.

Jakie efekty osiągniemy dzięki epilacji laserowej?

Laser diodowy LINSCAN umożliwia w krótkim czasie pozbyć się niechcianego owłosienia, nawet przy dużej powierzchni zabiegowej i cieszyć się gładką skórą na długie lata. U niektórych osób zalecane jest jednak wykonanie zabiegów przypominających, zazwyczaj po upływie 1 roku od ostatniego naświetlania. Pozwala to na zniszczenie pojedynczych włosków, które mogą pojawiać się na skórze. Dzięki systemowi chłodzenia kontaktowego zabieg jest bezbolesny i nie wymaga użycia żadnych środków pośrednich. Pozbywając się owłosienia, pozbywasz się problemu wrastających włosków oraz nieprzyjemnego zapalenia okołomieszkowego. Ponadto dzięki unikatowemu oprogramowaniu i systemowi liniowego skanowania zmniejszamy do minimum ryzyko poparzenia oraz powikłań. Niewątpliwie zaletą epilacja laserowej jest jej duża skuteczność oraz trwałości, zaś niepożądane efekty uboczne nie występują praktycznie wcale. Dzięki zabiegom oszczędzamy swój czas, a w dłuższej perspektywie również pieniądze, którego do tej pory traciłaś na różne metody walki z niechcianym owłosieniem. Zapewnia ona również komfort i poczucie pewności w każdej sytuacji.

Epilacja laserowa twarzy

Problematyczny wąsik i niechciane włoski pod brodą i na bakach mogą stać się przeszłością dzięki laserowi LINSCAN. W Aurum Med gwarantujemy Ci fantastyczne efekty i komfortową atmosferę podczas zabiegów, bez względu na to, czy potrzebujesz poddać depilacji wybraną okolicę czy całą twarz. Zabiegi w naszym gabinecie sprawią, że będziesz cieszyć się idealnie gładką skórą twarzy przez długie lata. Już po pierwszej sesji włosków będzie o ok. 30% mniej, a po serii zabiegów o niechcianym owłosieniu możesz zapomnieć.

Epilacja laserowa ciała

Aby cieszyć się idealnie gładką skórą przez cały rok zapisz się na zabiegi epilcji laserowej w Aurum Med. Pozbycie się niechcianego owłosienia z nóg, pach czy okolic bikini poprawią samopoczucie i komfort. Dzięki epilacji laserowej już zawsze możesz być przygotowana na wszelkie niespodzianki. Szał towarzyszący pakowaniu się w ostatniej chwili na wycieczkę, spontaniczne wyjście na basen czy nieoczekiwana zmiana garderoby nie będą już podyktowane pytaniem „Czy mam zgolone nogi?”. Bo najważniejsze to czuć się dobrze we własnym ciele…

Wróć do strony Kosmetologia